95278-102A14LF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
95278-102A14LF
描述:
CONN HEADER SMD 14POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A per Contact
Contact Finish Thickness - Mating 30.0µin (0.76µm)
Style Board to Board
Features Pick and Place
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.315" (8.00mm)
Contact Finish - Mating Gold, GXT™
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 14
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)