95278-402-10LF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
95278-402-10LF
描述:
CONN HEADER SMD 10POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A per Contact
Contact Finish Thickness - Mating 78.7µin (2.00µm)
Style Board to Board
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.315" (8.00mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 10
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)