96-NWB28H-NW9
Visual Communications Company - VCC
型号:
96-NWB28H-NW9
描述:
PMI LED .290" HI-DOME
用户指南
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Viewing Angle 45°
Termination Style PC Pin
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)
Millicandela Rating 700mcd
Product Status Active
Lamp Color Blue
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Series 90
Lens Style Round with Domed Top
Type LED
Voltage 28V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Package Bulk
Wavelength - Peak 465nm
Lens Color Colorless
Panel Cutout Shape Round
Current 16.5mA
Lens Size 8.50mm Dia