961W-NWR12H-CRO
Visual Communications Company - VCC
型号:
961W-NWR12H-CRO
描述:
PMI .290" 12VDC HI-HAT WIRE RED
用户指南
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Viewing Angle 30°
Termination Style PC Pin
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)
Millicandela Rating 2800mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Series 90
Lens Style Round with Flat Top
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Package Bulk
Wavelength - Peak 634nm
Lens Color Red
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 9.90mm Dia