首页 / 胶带 / 9629PC-48-180
minImg
9629PC-48-180
3M
型号:
9629PC-48-180
品牌:
3M
描述:
TAPE DBL COATED CLR 48"X 180YDS
用户指南
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Usage General Purpose
Thickness - Adhesive 0.0018" (1.8 mils, 0.046mm)
Color Clear
Backing, Carrier Polyethylene-Terephthalate (PET)
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0018" (1.8 mils, 0.046mm)
Thickness 0.0040" (4.0 mils, 0.102mm)
Series 9629PC
Length 540' (164.6m) 180 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range 200°F (93°C)
Package Bulk
Shelf Life 24 Months
Tape Type Double Coated, Double Sided
Adhesive Quick-Stick
Width 48.00" (1.22m)