TE Connectivity AMP Connectors
型号:
966658-2
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN HEADER VERT 32POS 2.54MM
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.9855
$1.9855
10
$1.77175
$17.7175
288
$1.591716
$458.414208
576
$1.447828
$833.948928
1152
$1.294954
$1491.787008
5184
$1.14208
$5920.54272
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation Height | 0.795" (20.20mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 12V |
| Current Rating (Amps) | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | 78.7µin (2.00µm) |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Header |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Brass |
| Style | Board to Board or Cable |
| Features | Board Lock |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Length - Mating | 0.268" (6.80mm) |
| Contact Finish - Mating | Tin |
| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | Automotive |
| Number of Positions | 32 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fastening Type | Latch Holder |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Series | AMPMODU Mod II |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Insulation Color | Blue |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Number of Positions Loaded | All |
| Contact Length - Post | 0.098" (2.50mm) |
| Shrouding | Shrouded - 4 Wall |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Tray |
| Overall Contact Length | 0.520" (13.21mm) |
| Base Product Number | 966658 |