98424-G52-48ULF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
98424-G52-48ULF
描述:
CONN HEADER SMD 48POS 2MM
用户指南
Insulation Height 0.244" (6.20mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 200V (AC/DC)
Current Rating (Amps) 2A (AC/DC)
Contact Finish Thickness - Mating 30.0µin (0.76µm)
Features Keying Slot
Pitch - Mating 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating 0.157" (4.00mm)
Applications -
Number of Positions 48
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Series Minitek® 2.00mm
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.079" (2.00mm)