98464-S61-10LF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
98464-S61-10LF
描述:
CONN SHROUDED RA HEAD TMT
用户指南
Insulation Height 0.240" (6.10mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 200V (AC/DC)
Current Rating (Amps) 2A (AC/DC)
Contact Finish Thickness - Mating 15.0µin (0.38µm)
Features Keying Slot
Pitch - Mating 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating 0.157" (4.00mm)
Applications -
Number of Positions 10
Termination Solder
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Series Minitek® 2.00mm
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.079" (2.00mm)
Insulation Color Cream
Contact Finish - Post Tin
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.098" (2.50mm)