首页 / 晶体 / 9B-8.192MEEJ-B
minImg
9B-8.192MEEJ-B
TXC CORPORATION
型号:
9B-8.192MEEJ-B
描述:
CRYSTAL 8.1920MHZ 18PF TH
用户指南
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Frequency Stability ±10ppm
Size / Dimension 0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Series 9B
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr TXC CORPORATION
Operating Mode Fundamental
Frequency 8.192 MHz