首页 / 晶体 / 9C-50.000MAAJ-T
minImg
9C-50.000MAAJ-T
TXC CORPORATION
型号:
9C-50.000MAAJ-T
描述:
CRYSTAL 50.0000MHZ 18PF SMD
用户指南
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Frequency Stability ±30ppm
Size / Dimension 0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Series 9C
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr TXC CORPORATION
Operating Mode 3rd Overtone
Frequency 50 MHz