9C08052A2R15FGHFT
YAGEO
型号:
9C08052A2R15FGHFT
封装:
0805
描述:
RES SMD 2.15 OHM 1% 1/8W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±500ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805
Resistance 2.15 Ohms
Series 9C
Power (Watts) 0.125W, 1/8W