9T06031A2700DAHFT
YAGEO
型号:
9T06031A2700DAHFT
描述:
RES SMD 270 OHM 0.5% 1/10W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603
Resistance 270 Ohms
Series RT
Power (Watts) 0.1W, 1/10W