9T08052A5230DBHFT
YAGEO
型号:
9T08052A5230DBHFT
描述:
RES SMD 523 OHM 0.5% 1/8W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805
Resistance 523 Ohms
Series RT
Power (Watts) 0.125W, 1/8W