Omron Automation and Safety
型号:
A-20GQ-B
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 20A 125V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$36.613
$36.613
10
$27.45975
$274.5975
25
$25.1712
$629.28
50
$23.6455
$1182.275
100
$22.120085
$2212.0085
250
$21.357292
$5339.323
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -25°C ~ 80°C |
| Operating Position | 0.859" (21.8mm) |
| Release Force | 285gf |
| Ingress Protection | IP00 |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Actuator Type | Overtravel Plunger |
| Current Rating (Amps) | 20A (AC), 6A (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Status | Active |
| Series | A |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 400 ~ 625gf |
| Overtravel | 0.219" (5.6mm) |
| Electrical Life | 500,000 Cycles |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Mfr | Omron Automation and Safety |
| Pretravel | 0.051" (1.3mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | A-20GQ |
| Differential Travel | 0.008" (0.2mm) |