Omron Automation and Safety
型号:
A-20GV2-B7-K
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 20A 125V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$22.6195
$22.6195
10
$16.967
$169.67
25
$15.55302
$388.8255
40
$14.610288
$584.41152
80
$13.667774
$1093.42192
230
$13.196488
$3035.19224
440
$12.725184
$5599.08096
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -25°C ~ 80°C |
| Operating Position | 1.188" (30.2mm) |
| Release Force | 14gf |
| Ingress Protection | IP00 |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Actuator Type | Lever, Roller |
| Current Rating (Amps) | 20A (AC), 6A (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | A |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 90gf |
| Overtravel | 0.094" (2.4mm) |
| Electrical Life | 500,000 Cycles |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Mfr | Omron Automation and Safety |
| Pretravel | 0.472" (12.0mm) |
| Features | - |
| Package | Tray |
| Base Product Number | A-20G |
| Differential Travel | 0.086" (2.2mm) |