首页 / 线对板 / A-TB350-T503
minImg
A-TB350-T503
Assmann WSW Components
型号:
A-TB350-T503
描述:
TERM BLK 3POS SIDE ENT 3.5MM PCB
用户指南
Wire Termination Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Screw Thread M2
Contact Material - Plating Brass - Tin Plated
Positions Per Level 3
Torque - Screw 0.2 Nm (1.7 Lb-In)
Screw Material - Plating Steel - Zinc Plated
Housing Material Thermoplastic
Color Green
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 16-26 AWG
Number of Levels 1
Series A-TB350
Voltage 250 V
Mating Orientation Horizontal with Board
Mfr Assmann WSW Components
Pitch 0.138" (3.50mm)
Clamp Material - Plating Steel, Stainless
Features Interlocking (Side)
Package Bulk
Current 10 A