A-TB381-OQ07CH
Assmann WSW Components
型号:
A-TB381-OQ07CH
描述:
TERM BLOCK HDR 7POS 90DEG 3.81MM
用户指南
Insulation Height 0.276" (7.00mm)
Contact Tail Length 0.138" (3.50mm)
Ingress Protection -
Housing Material Thermoplastic
Material Flammability Rating UL94 V-0
Header Orientation 90°, Right Angle
Product Status Active
Contact Mating Finish Tin
Number of Levels 1
Current - UL 10 A
Screw Size -
Mfr Assmann WSW Components
Plug Wire Entry -
Contact Material Brass
Features -
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -30°C ~ 105°C
Number of Positions 7
Positions Per Level 7
Torque - Screw -
Termination Style Solder
Color Green
Wire Strip Length -
Mounting Type Through Hole
Current - IEC -
Series -
Type Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.150" (3.81mm)