A-TB381-TT03
Assmann WSW Components
型号:
A-TB381-TT03
描述:
TERM BLOCK PLUG 3POS 3.81MM
用户指南
Insulation Height 0.437" (11.10mm)
Contact Tail Length -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Header Orientation -
Number of Levels 1
Current - UL 10 A
Screw Size M2
Mfr Assmann WSW Components
Plug Wire Entry 90°
Contact Material Phosphor Bronze
Features -
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG 16-28 AWG
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Number of Positions 3
Positions Per Level 3
Torque - Screw 0.2 Nm (1.7 Lb-In)
Termination Style Screw
Color Green
Wire Strip Length 5-6mm
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Current - IEC -
Series -
Type Plug for Unshrouded Header
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.150" (3.81mm)