首页 / 线对板 / A-TB500-TC05
minImg
A-TB500-TC05
Assmann WSW Components
型号:
A-TB500-TC05
描述:
TERM BLK 5POS SIDE ENTRY 5MM PCB
用户指南
Wire Termination Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Operating Temperature -30°C ~ 105°C
Screw Thread M2.6
Contact Material - Plating -
Positions Per Level 5
Torque - Screw 0.3 Nm (2.6 Lb-In)
Screw Material - Plating Steel - Zinc Plated
Housing Material Thermoplastic
Color Blue
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 14-22 AWG
Number of Levels 1
Series A-TB500
Voltage 300 V
Mating Orientation Horizontal with Board
Mfr Assmann WSW Components
Pitch 0.197" (5.00mm)
Clamp Material - Plating Steel, Stainless
Features Interlocking (Side)
Package Bulk
Current 15 A