首页 / 线对板 / A-TB500-TL18SB
minImg
A-TB500-TL18SB
Assmann WSW Components
型号:
A-TB500-TL18SB
描述:
TERM BLK 18POS TOP ENTRY 5MM PCB
用户指南
Wire Termination Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Screw Thread M2.5
Contact Material - Plating -
Positions Per Level 18
Torque - Screw 0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Screw Material - Plating Steel - Zinc Plated
Housing Material Thermoplastic
Color Gray
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Wire Gauge 12-22 AWG
Number of Levels 1
Series A-TB500
Voltage 300 V
Mating Orientation Vertical with Board
Mfr Assmann WSW Components
Pitch 0.197" (5.00mm)
Clamp Material - Plating Phosphor Bronze
Features -
Package Bulk
Current 10 A