首页 / 线对板 / A-TB508-HG15
minImg
A-TB508-HG15
Assmann WSW Components
型号:
A-TB508-HG15
描述:
TERM BLK 15POS 45DEG 5.08MM PCB
用户指南
Wire Termination Screwless
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Screw Thread -
Contact Material - Plating Brass
Positions Per Level 15
Torque - Screw -
Screw Material - Plating -
Housing Material Thermoplastic
Color -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 12-28 AWG
Number of Levels 1
Series A-TB508
Voltage 300 V
Mating Orientation 45° (135°) Angle with Board
Mfr Assmann WSW Components
Pitch 0.200" (5.08mm)
Clamp Material - Plating Steel, Stainless
Features Interlocking (Side)
Package Bulk
Current 15 A