American Electrical Inc.
型号:
A1100.17.060
封装:
-
批次:
-
描述:
CABLE GLAND 4.5-6MM M16 BRASS
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$6.6975
$6.6975
10
$6.0591
$60.591
25
$5.72394
$143.0985
50
$5.58429
$279.2145
100
$5.305085
$530.5085
250
$4.746656
$1186.664
500
$4.467432
$2233.716
1000
$3.909003
$3909.003
2500
$3.71355
$9283.875
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Outside Cable Diameter (Min) | 0.177" (4.50mm) |
| Thread Length | 0.394" (10.00mm) |
| Ingress Protection | IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof |
| Color | Silver |
| Panel Hole Size | 0.630" (16.0mm) |
| Material | Brass, Nickel Plated |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Product Status | Active |
| Outside Cable Diameter (Max) | 0.236" (6.00mm) |
| Includes | O-Ring, Seal, Strain Relief |
| Series | Progress® MS |
| Type | Cable Gland |
| Mfr | American Electrical Inc. |
| Package | Box |
| Base Product Number | 1100 |
| Conduit Hub Size | - |