A151K15C0GK5TAA
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
A151K15C0GK5TAA
描述:
CAP CER 150PF 200V C0G/NP0 AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series A
Thickness (Max) -
Package / Case Axial
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 150 pF