A153M15X7RK5UAA
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
A153M15X7RK5UAA
描述:
CAP CER 0.015UF 200V X7R AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series A
Thickness (Max) -
Package / Case Axial
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.015 µF