CIT Relay and Switch
型号:
A21CSQ6VDC1.6
封装:
-
批次:
-
描述:
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 6V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.926
$2.926
20
$2.7417
$54.834
40
$2.315388
$92.61552
80
$2.193436
$175.47488
240
$1.949714
$467.93136
440
$1.827848
$804.25312
960
$1.705991
$1637.75136
4900
$1.645058
$8060.7842
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Coil Power | 1.6W |
| Switching Voltage | 75VDC - Max |
| Contact Rating (Current) | 40 A |
| Termination Style | Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Coil Current | 266.7 mA |
| Coil Resistance | 22.5 Ohms |
| Mounting Type | Socketable |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 0.6 VDC |
| Contact Form | SPDT (1 Form C) |
| Series | A2 |
| Operate Time | 7 ms |
| Coil Voltage | 6VDC |
| Contact Material | Silver Tin Oxide (AgSnO) |
| Mfr | CIT Relay and Switch |
| Release Time | 5 ms |
| Must Operate Voltage | 4.2 VDC |
| Features | Sealed - Fully |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Tray |