A21CSQ6VDC1.6
CIT Relay and Switch
型号:
A21CSQ6VDC1.6
描述:
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 6V
库存 : 67
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.6W
Switching Voltage 75VDC - Max
Contact Rating (Current) 40 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 266.7 mA
Coil Resistance 22.5 Ohms
Mounting Type Socketable
Product Status Active
Must Release Voltage 0.6 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Series A2
Operate Time 7 ms
Coil Voltage 6VDC
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Mfr CIT Relay and Switch
Release Time 5 ms
Must Operate Voltage 4.2 VDC