首页 / 按钮开关 / A22L-CY-12A-10M
minImg
A22L-CY-12A-10M
Omron Automation and Safety
型号:
A22L-CY-12A-10M
描述:
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V
用户指南
Illumination Type, Color LED, Yellow
Operating Temperature -20°C ~ 55°C
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Actuator Marking No Marking
Termination Style Screw Terminal
Actuator Type Square, Button
Current Rating (Amps) 10A (AC/DC)
Panel Cutout Dimensions Circular - 22.30mm Dia
Circuit SPST-NO
Mechanical Life 5,000,000 Cycles
Mounting Type Panel Mount, Front
Product Status Obsolete
Illumination Voltage (Nominal) 12 VAC/DC
Series A22
Type Standard, Illuminated
Voltage Rating - DC 24 V
Switch Function Off-Mom
Electrical Life 500,000 Cycles
Voltage Rating - AC 110 V