首页 / 按钮开关 / A22L-HR-12A-20A
minImg
A22L-HR-12A-20A
Omron Automation and Safety
型号:
A22L-HR-12A-20A
描述:
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V
用户指南
Illumination Type, Color LED, Red
Operating Temperature -20°C ~ 55°C
Actuator Type Round, Button, Half Guard
Current Rating (Amps) 10A (AC/DC)
Panel Cutout Dimensions Circular - 22.30mm Dia
Circuit DPST-NO
Mechanical Life -
Mounting Type Panel Mount, Front
Product Status Obsolete
Illumination Voltage (Nominal) 12 VAC/DC
Series A22
Type Standard, Illuminated
Voltage Rating - DC 24 V
Switch Function Off-On
Electrical Life 500,000 Cycles
Voltage Rating - AC 110 V