首页 / 按钮开关 / A22L-TY-12-02M
minImg
A22L-TY-12-02M
Omron Automation and Safety
型号:
A22L-TY-12-02M
描述:
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V
用户指南
Illumination Type, Color Incandescent, Yellow
Operating Temperature -20°C ~ 55°C
Actuator Type Round, Button
Current Rating (Amps) 10A (AC/DC)
Panel Cutout Dimensions Circular - 22.30mm Dia
Circuit DPST-NC
Product Status Obsolete
Illumination Voltage (Nominal) 12 VAC
Series A22
Type Standard, Illuminated
Voltage Rating - DC 24 V
Switch Function On-Mom
Electrical Life 500,000 Cycles
Voltage Rating - AC 110 V