首页 / 按钮开关 / A22RL-TA-T2-10M
minImg
A22RL-TA-T2-10M
Omron Automation and Safety
型号:
A22RL-TA-T2-10M
描述:
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V
用户指南
Illumination Type, Color LED, Blue
Operating Temperature -20°C ~ 50°C
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Actuator Marking No Marking
Termination Style Screw Terminal
Actuator Type Round, Button
Current Rating (Amps) 10A (AC)
Panel Cutout Dimensions Circular - 22.30mm Dia
Circuit SPST-NO
Mechanical Life 3,000,000 Cycles
Mounting Type Panel Mount, Front
Product Status Obsolete
Illumination Voltage (Nominal) 220 VAC
Series A22RL
Type Standard, Illuminated
Switch Function Off-Mom
Electrical Life 500,000 Cycles
Voltage Rating - AC 120 V