首页 / 选择开关 / A22W-2MR-12A-20
minImg
A22W-2MR-12A-20
Omron Automation and Safety
型号:
A22W-2MR-12A-20
描述:
SWITCH SELECT 2POS DPST-NO 10A
用户指南
Illumination Type, Color LED, Red
Operating Temperature -20°C ~ 55°C
Number of Positions 2
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Termination Style Screw Terminal
Approval Agency CE, cUR, UR
Current Rating (Amps) 10A (AC)
Panel Cutout Dimensions Circular - 22.30mm Dia
Depth Behind Flange 54.70mm
Circuit DPST-NO
Mechanical Life 100,000 Cycles
Mounting Type Panel Mount
Product Status Obsolete
Illumination Voltage (Nominal) 12 VAC/DC
Series A22W
Type Standard
Switch Function Off-On
Electrical Life 100,000 Cycles
Voltage Rating - AC 110 V