A2M1ASQ48VDC1.6
CIT Relay and Switch
型号:
A2M1ASQ48VDC1.6
描述:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 40A 48V
库存 : 82
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.6W
Switching Voltage 75VDC - Max
Contact Rating (Current) 40 A
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 33.3 mA
Coil Resistance 1.44 kOhms
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Must Release Voltage 4.8 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Series A2
Operate Time 7 ms
Coil Voltage 48VDC
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Mfr CIT Relay and Switch
Release Time 5 ms
Must Operate Voltage 33.6 VDC