CIT Relay and Switch
型号:
A2M1ASQ48VDC1.6D
封装:
-
批次:
-
描述:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 40A 48V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.8975
$2.8975
20
$2.7189
$54.378
40
$2.295912
$91.83648
80
$2.175148
$174.01184
240
$1.93345
$464.028
440
$1.8126
$797.544
960
$1.69176
$1624.0896
4900
$1.63134
$7993.566
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Coil Power | 1.6W |
| Switching Voltage | 75VDC - Max |
| Contact Rating (Current) | 40 A |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Coil Current | 33.3 mA |
| Coil Resistance | 1.44 kOhms |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 4.8 VDC |
| Contact Form | SPST-NO (1 Form A) |
| Series | A2 |
| Operate Time | 7 ms |
| Coil Voltage | 48VDC |
| Contact Material | Silver Tin Oxide (AgSnO) |
| Mfr | CIT Relay and Switch |
| Release Time | 5 ms |
| Must Operate Voltage | 33.6 VDC |
| Features | Diode, Sealed - Fully |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Tray |