CIT Relay and Switch
型号:
A2S1ASQ24VDC1.6R
封装:
-
批次:
-
描述:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 40A 24V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.3725
$3.3725
16
$3.164688
$50.635008
32
$2.812893
$90.012576
48
$2.672274
$128.269152
80
$2.531636
$202.53088
240
$2.25035
$540.084
448
$2.109722
$945.155456
960
$1.969065
$1890.3024
4912
$1.898736
$9326.591232
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Coil Power | 1.6W |
| Switching Voltage | 75VDC - Max |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Contact Rating (Current) | 40 A |
| Coil Current | 66.7 mA |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Coil Resistance | 360 Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 2.4 VDC |
| Contact Form | SPST-NO (1 Form A) |
| Series | A2 |
| Operate Time | 7 ms |
| Mfr | CIT Relay and Switch |
| Coil Voltage | 24VDC |
| Contact Material | Silver Tin Oxide (AgSnO) |
| Must Operate Voltage | 16.8 VDC |
| Release Time | 5 ms |
| Features | Resistor, Sealed - Fully |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Tray |
| Base Product Number | A2S1ASQ |