首页 / 汽车继电器 / A2S1CSQ12VDC1.9R
minImg
A2S1CSQ12VDC1.9R
CIT Relay and Switch
型号:
A2S1CSQ12VDC1.9R
描述:
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 12V
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.9W
Switching Voltage 75VDC - Max
Contact Rating (Current) 40 A
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 158.3 mA
Coil Resistance 75.8 Ohms
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Series A2
Operate Time 7 ms
Coil Voltage 12VDC
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Mfr CIT Relay and Switch
Release Time 5 ms
Must Operate Voltage 8.4 VDC