A3F1ACQ12VDC2D
CIT Relay and Switch
型号:
A3F1ACQ12VDC2D
描述:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 80A 12V
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.8W
Switching Voltage 75VDC - Max
Contact Rating (Current) 80 A
Termination Style Quick Connect - Multiple Sizes
Coil Current 150 mA
Coil Resistance 80 Ohms
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Series A3
Operate Time 7 ms
Coil Voltage 12VDC
Contact Material Silver Tin Oxide Indium Oxide (AgSnOInO)
Mfr CIT Relay and Switch
Release Time 5 ms
Must Operate Voltage 8.4 VDC