A3F1CSP24VDC2D
CIT Relay and Switch
型号:
A3F1CSP24VDC2D
描述:
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 80A 24V
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.8W
Switching Voltage 75VDC - Max
Contact Rating (Current) 80 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 75 mA
Coil Resistance 320 Ohms
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Series A3
Operate Time 7 ms
Coil Voltage 24VDC
Contact Material Silver Tin Oxide Indium Oxide (AgSnOInO)
Mfr CIT Relay and Switch
Release Time 5 ms
Must Operate Voltage 16.8 VDC