首页 / 汽车继电器 / A3K1ASP12VDC1.6R
minImg
A3K1ASP12VDC1.6R
CIT Relay and Switch
型号:
A3K1ASP12VDC1.6R
描述:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 150A 12V
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.6W
Switching Voltage 145VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 80 A
Coil Current 133.3 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 90 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Series A3K
Operate Time 15 ms
Mfr CIT Relay and Switch
Coil Voltage 12VDC
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Must Operate Voltage 7.8 VDC