首页 / 汽车继电器 / A3KM1CCQ24VDC1.6R
minImg
A3KM1CCQ24VDC1.6R
CIT Relay and Switch
型号:
A3KM1CCQ24VDC1.6R
描述:
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 150A 24V
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.6W
Switching Voltage 145VDC - Max
Termination Style Quick Connect - Multiple Sizes
Contact Rating (Current) 80 A
Coil Current 66.7 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 360 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Series A3K
Operate Time 15 ms
Mfr CIT Relay and Switch
Coil Voltage 24VDC
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Must Operate Voltage 15.6 VDC