首页 / 按钮开关 / A3PJ-90B11-24APW
minImg
A3PJ-90B11-24APW
Omron Automation and Safety
型号:
A3PJ-90B11-24APW
描述:
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V
库存 : 10
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Illumination Type, Color LED, White
Operating Temperature -10°C ~ 40°C
Ingress Protection IP40
Actuator Marking No Marking
Termination Style Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Actuator Type Rectangular, Button
Current Rating (Amps) 5A (AC), 4A (DC)
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 30.50mm x 23.50mm
Circuit SPDT
Mechanical Life 200,000 Cycles
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 24 VAC/DC
Series A3P
Type Standard, Illuminated
Voltage Rating - DC 30 V
Switch Function On-On
Electrical Life 100,000 Cycles
Voltage Rating - AC 125 V