首页 / 按钮开关 / A3SJ-90B1-24SY
minImg
A3SJ-90B1-24SY
Omron Automation and Safety
型号:
A3SJ-90B1-24SY
描述:
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V
库存 : 5
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Illumination Type, Color LED, White
Operating Temperature -10°C ~ 50°C
Ingress Protection IP00
Actuator Marking No Marking
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Actuator Type Rectangular, Button
Current Rating (Amps) 3A (AC), 2A (DC)
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 22.40mm x 16.20mm
Circuit SPDT
Mechanical Life 100,000 Cycles
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 24 VAC/DC
Series A3S
Type Standard, Illuminated
Voltage Rating - DC 30 V
Switch Function On-On
Electrical Life 100,000 Cycles
Voltage Rating - AC 125 V