Eaton - Electronics Division
型号:
A495302
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.562"
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$7.7235
$7.7235
10
$6.09235
$60.9235
25
$5.79538
$144.8845
50
$5.26053
$263.0265
100
$5.05248
$505.248
250
$4.458084
$1114.521
500
$4.160886
$2080.443
1000
$3.863678
$3863.678
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 1 |
| Barrier Type | 2 Wall (Dual) |
| Voltage Rating | 150V |
| Top Termination | Threaded |
| Color | Black |
| Current Rating (Amps) | 50A |
| Terminal Screw Material | - |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Mounting Type | Chassis, Panel |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 8-16 AWG |
| Bottom Termination | Threaded, Insulated |
| Series | Magnum® A4000 |
| Terminal Screw Finish | - |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Pitch | 0.562" (14.27mm) |
| Features | Flange |
| Material - Insulation | Thermoplastic |
| Number of Circuits | 2 |
| Package | Bulk |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Number of Wire Entries | 2 |