A5KP350A-G
Comchip Technology
型号:
A5KP350A-G
封装:
R-6
描述:
TVS DIODE 350VWM 567VC R6
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.82A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 391V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package R-6
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Package / Case R-6, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 567V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 350V