STMicroelectronics
型号:
A6986F5V
封装:
16-HTSSOP
批次:
-
描述:
IC REG BUCK 5V 1.5A 16HTSSOP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.8665
$3.8665
10
$3.4713
$34.713
25
$3.28168
$82.042
100
$2.84411
$284.411
250
$2.698304
$674.576
500
$2.42117
$1210.585
1000
$2.06397
$2063.97
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Type | Fixed |
| Voltage - Input (Max) | 38V |
| Current - Output | 1.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-HTSSOP |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 4V |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 16-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Frequency - Switching | 250kHz ~ 2MHz |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | A6986 |