A798V477M002APE4R5
KEMET
型号:
A798V477M002APE4R5
品牌:
KEMET
描述:
CAP ALUM POLY 470UF 20% 2V SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2 V
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 4.5mOhm
Series AO-Cap A798
Type Polymer
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Ripple Current @ High Frequency 9.54 A @ 100 kHz
Mfr KEMET
Capacitance 470 µF