AA0201FR-07196KL
YAGEO
型号:
AA0201FR-07196KL
描述:
RES SMD 196K OHM 1% 1/20W 0201
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 196 kOhms
Series AA
Power (Watts) 0.05W, 1/20W