AA0402FR-07732RL
YAGEO
型号:
AA0402FR-07732RL
描述:
RES SMD 732 OHM 1% 1/16W 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.015" (0.37mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 732 Ohms
Series AA
Power (Watts) 0.063W, 1/16W