AA0603JR-0722RL
YAGEO
型号:
AA0603JR-0722RL
描述:
RES SMD 22 OHM 5% 1/10W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 22 Ohms
Series AA
Power (Watts) 0.1W, 1/10W