首页 / 晶体 / AA08000004
minImg
AA08000004
TXC CORPORATION
型号:
AA08000004
描述:
CRYSTAL 8.0000MHZ 16PF SMD
用户指南
Load Capacitance 16pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.053" (1.35mm)
Frequency Stability ±30ppm
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
Series AA
Type MHz Crystal
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr TXC CORPORATION
Operating Mode Fundamental
Frequency 8 MHz