AA0805FR-074K64L
YAGEO
型号:
AA0805FR-074K64L
描述:
RES SMD 4.64K OHM 1% 1/8W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 4.64 kOhms
Series AA
Power (Watts) 0.125W, 1/8W