AA10S1500A
Delta Electronics
型号:
AA10S1500A
描述:
AC/DC CONVERTER 15V 10W
用户指南
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 667mA
Line Regulation ±0.5%
Package / Case 4-DIP Module
Efficiency 75%
Mfr Delta Electronics
Features Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, UL
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.06" L x 1.07" W x 0.93" H (52.3mm x 27.2mm x 23.5mm)
Weight 0.119 lb (53.98 g)
Number of Outputs 1
Series AA10S (10W)
Power (Watts) 10 W
Type Enclosed
Standard Number 60950-1
Load Regulation ±0.5%